Як обрати мотузку для висотних робіт

Висотні роботи будь-якої складності є заняттям з високим ступенем ризику і небезпеки. Такі види робіт як монтаж металоконструкцій, промисловий альпінізм, електромонтажні роботи та інші роботи на висоті, повинні проводиться при наявності спеціального обладнання і з відповідними навичками. Основним пристосуванням будь-якого альпініста є мотузка. Для забезпечення безпечної та якісної роботи, вибору мотузки варто приділити особливу увагу.

При проведенні висотних робіт понад 3 метри, серед пристосувань висотника має бути як мінімум дві мотузки, одна є основною для підйому і спуску, друга для страховки. Під час роботи на мотузку діє вага альпініста, інструменти і багато інших чинників, тому працювати на одній мотузці вкрай небезпечно. При спуску мотузка може піддатися пошкодженням, таким як тертя об край даху або може бути розрізана гострою кромкою парапету, в таких випадках життя працівника рятує страхувальна мотузка.

Категорично заборонено при висотних роботах використовувати сталеві троси або кручені з синтетичних і рослинних матеріалів фали і канати. Мотузка, що застосовується для висотних робіт повинна бути еластичною і не менше 10 мм в діаметрі.

Мотузки, які використовують висотники при роботі можна розділити на три категорії: динамічні, статичні та суперстатичні.

ДИНАМІЧНІ МОТУЗКИ

Динамічна мотузка є універсальною, тому її можна використовувати як основну і як страхувальну. При навантаженні такого виду мотузки незначно подовжуються. Саме з цієї причини більшість альпіністів не хочуть їх використовувати, в процесі роботи потрібно постійно тримати під контролем подовження, викликане масою тіла. Тому при виконанні такого виду робіт висотники перевагу віддають статичним мотузках.

СТАТИЧНІ МОТУЗКИ

Багато хто вважає, що при будь-якому навантаженні статична мотузка має однакову довжину, така точка зору є невірною. Статична мотузка має властивість подовжуватись на 3-5%. Це практично в два рази менше ніж у динамічної мотузки. Подовження залежить від матеріалу, з якого виготовлена мотузка і від закріпленого на ній ваги. Статичні мотузки відмінно витримують навантаження і менше схильні до механічних пошкоджень, вони більш щільні і жорсткі.

СУПЕРСТАТИЧНІ МОТУЗКИ

При висотних роботах такий тип мотузок використовується дуже рідко. Під таким навантаженням ця мотузка практично не подовжується, так як у неї майже повністю відсутня еластичність. Таку мотузку зручно використовувати при переміщенні вантажів. Використовувати суперстатіческую мотузку при висотних роботах як основну або страхувальну краще не варто.

Вибір і покупку мотузок для висотних робіт найкраще доручити професіоналові. Поставтеся серйозно до вибору мотузки, адже від цього може залежати чиєсь життя.

Отримати консультацію та купити мотузку для висотних робіт Ви можете, зробивши заявку на нашому сайті або зателефонувавши до нас за телефонами (048) 736-04-94, (048) 736-04-84.