Сталеві канати зношуються і втрачають свої експлуатаційні властивості з часом, не дивлячись на великий запас міцності. Процес цей відбувається поступово, тому важливо стежити за станом виробу та своєчасно проводити заміну каната на новий.

Перед початком роботи канати необхідно оглядати. Потрібно дуже уважно провести огляд і виявити пошкодження (вирячені або порвані пасма), якщо такі є. Також на канаті не повинно бути заломів, вузлів і петель. Бракування канатів, які складаються з дротів одного діаметру, проводиться за кількістю обривів, виявлених при огляді на певній довжині кроку, що складається в одній звивка. При вибракування обов'язково потрібно враховувати обриви пасмів, застрягання, забоїни, знос і пошкодження, викликані корозією.

Як проводиться бракування сталевих канатів

 

Відбраковування по корозійному пошкодженню та зношенню потрібно виробляти, з огляду на зміни діаметра каната. Штангенциркуль застосовують для більш точного визначення цього параметра, також використовують спеціалізований точний прилад - мікрометр. Кінцевий результат порівнюють з характеристиками, які вказані в сертифікаті, наданому виробником. Про ступінь зносу каната можна говорити, коли в документі вказано діаметр дроту 1 мм, а при проведенні замірів 0,8 мм, тоді вважається, що канат зношений на 20%. Щоб визначити ступінь пошкодження, необхідно підрахувати кількість обривів дроту. Місце на канаті з найбільшою кількістю обривів позначають крейдою. Далі в сторону, де знаходиться найбільший знос, відраховують стільки пасом, скільки всього за конструкцією в канаті (наприклад, 6 шт у шестіпрядного каната) і наноситься друга позначка. На цьому відрізку, який називається кроком плетення, підраховується кількість порушених сталевих дротів. У шестіпрядном канаті допускається не більше 10% обірваних дротів, від загального числа пасом в канаті. Якщо кількість перевищує допустиму норму - канат вилучається з експлуатації, так як працювати з ним небезпечно.

Якщо під час підрахунку обривів були виявлені інші пошкодження, наприклад, поверхневе спрацювання або корозія, кількість обривів дротів знижується. Якщо ж знос або корозія торкнулися дроту досить сильно, це до 40%, бракування виробляють негайно, не враховуючи обриви і невідповідності нормі.

Відбраковування проходять канати, які не відповідають нормі - канати з плоскими ділянками; при наявності зменшення або збільшення діаметра в окремих місцях; виробу з пошкодженим ділянкою або сердечником; у випадках якщо дріт на певній ділянці змінила колір. Канати, у яких видно сердечник або ж стирчать кілька пасмів, також вилучаються з експлуатації. Бракування каната проводиться, якщо пасмо перебите.

Тільки спеціально навчений фахівець, який знає будову різних типів канатів і вміє визначати ступінь зносу, може виробляє бракування каната. Виконуючи таку роботу не можна допускати помилки, ціна неуважності може стати дуже високою.

Отримати консультацію по канатам Ви можете, зателефонувавши до нас за телефонами (048) 736-04-94, (048) 736-04-84. Також в нашому інтернет- магазині www.load-tech.com.ua можна придбати канати з доставкою по Україні.