Виріб, з яким ми хочемо вас познайомити - це металевий карабін. Зазвичай це кріпильний елемент у вигляді вигнутого прута з засувкою, яка закривається за допомогою пружини. Свою назву карабін отримав завдяки однойменній зброї, мисливці вішали його на точно такий же гак. З плином часу межі використання карабінів розширилися. Наприклад, в спорті, промисловості, туризмі та будівництві ці вироби застосовуються як страхувальні з'єднання. Подібний кріплення застосовують при виконанні такелажних і вантажних робіт. Карабін навіть можна зустріти в індустрії моди, його застосовують як аксесуар на одязі і сумках.
Ми хочемо ознайомити Вас з існуючими видами карабінів і їх особливостями.
Призначення і основні види карабінів.
Карабіни бувають:
- гвинтові;
- пожежні;
- трубні;
- рапідні;
- вертлюжні.
Карабін гвинтовий використовується для моментального з'єднання різноманітних типів ланцюгів, тросів і інших елементів кріпильних систем. Вироби такого типу використовують для з'єднання розірваного ланцюга або як додаткова ланка, яка необхідна для нарощування довжини.
Карабін пожежний використовують при виконанні будівельних і монтажних робіт. Дане пристосування є зносостійким і міцним. Промислові альпіністи і рятувальники зазвичай використовують пожежний карабін при виконанні висотних робіт.
Трубні кріпильні карабіни використовують в якості страховки на лісах, а також використовуються як мобільну анкерну точку.
Карабіни - рапіди використовують у висотному і промисловому альпінізмі, в страхувальних цілях.
Карабін з вертлюгом або обертальний, широко поширений варіант серед кріпильних виробів. Найчастіше такий вид карабінів використовують при монтажних роботах, а також в побутових цілях для фіксації і швидкого з'єднання двох ланок ременя або ланцюга при низьких навантаженнях.
Карабіни виготовляють з різних матеріалів, вони бувають:
- титанові;
- алюмінієві;
- сталеві.
Сталеві вироби найміцніші. Використовують сталеві карабіни при виконанні рятувальних робіт, в промисловому альпінізмі, а також інших сферах, де безпека і надійність в пріоритеті. Саме цей вид карабінів найчастіше використовується в такелажних і кріпильних системах.
Карабіни з алюмінію використовують найчастіше в спорті. Міцність даного карабіна підходить для цього виду діяльності. Що не можна сказати про титанових карабіни, вони в свою чергу не змогли пройти «випробування на міцність», так як в будь-який момент в точці критичного напруги можуть почати кришитися, особливо якщо є внутрішнє пошкодження від удару.
Ще один плюс алюмінієвого карабіна, це здатність відводити тепло, яке виникає при нагріванні карабіна в результаті ковзання. Титановий карабін в цьому випадку не витримує перегріву.
Дуже цікавим є процес вибору карабіна. Виріб створено таким чином, щоб його було зручно використовувати однією рукою. Навантаження повинна рівномірно розподіляться по всьому контуру, огинаючи ділянку на якій розташований замок.
Овальний карабін є простим у виконанні, але його не можна використовувати як страхувальний елемент. Не слід використовувати карабін з засувкою в конструкціях, де половина навантаження припадає на сторону з засувкою.
Чудовим варіантом може стати трапецієподібний карабін. На більш міцну сторону в ньому доводиться велика частина навантаження. Найбільш міцними є D - образні карабіни, їх також називають трикутними.
Кріплення у вигляді груші найбільш зручний у використанні. За показниками міцності він схожий на асиметричні вироби. Існує також вид карабінів з вигнутою засувкою всередину. Характеристики міцності такого карабіна ідентичні асиметричному класу, але використовувати їх набагато зручніше.
Отримати консультацію по карабінів Ви можете, зателефонувавши до нас за телефонами (048) 736-04-94, (048) 736-04-84. Також в нашому інтернет- магазині www.load-tech.com.ua Ви знайдете широкий асортимент карабінів з доставкою по Україні.