Метали в морському середовищі

     До кріплення яке планують використовувати в агресивному середовищі, пред'являються особливі вимоги. В першу чергу він не повинен викликати корозію елементів, які він же і зміцнює. Морське середовище викликає два види корозії.

Гальванічна корозія.


     Такий вид корозії виникає, коли в контакт вступають два види металу занурені в електроліт. Солона вода є відмінним електролітом. Деякі види металів не варто застосовувати разом, так як одні сплави в присутності інших швидше піддаються корозії.

     Як приклад, можна взяти болт оцинкований який не можна поєднувати з деталями з нержавіючої сталі, також як алюміній краще не поєднувати з латунними виробами.

Хімічна корозія.

     Виникнення такого виду корозії спровоковано хімічним впливом з зовнішньої агресивним середовищем (морська вода, вологе повітря). Вплив солей прискорюють процес розвитку корозії. Вони не дають утворюватися оксидним плівкам, які дають захисний ефект на металевих поверхнях.
     Наслідки такої корозії можуть стати катастрофічними, тому дуже важливо правильно підбирати метали кріпильних елементів і захисне покриття. Варто також пам'ятати про те, що нержавіюча сталь так само має вразливі місця.

Нержавіюча сталь.     

      У морському середовищі оксидний шар на поверхні сталі руйнується швидко, а при нестачі кисню не відновлюється. Від кількості хрому в сталі залежить опірність корозійних процесів. Сталь А2 (304) з вмістом хрому більше 17% володіє високими нержавіючими властивостями.

     Коли вибираєте кріплення такого типу зі сталі А2 потрібно враховувати важливий момент. Наприклад, візьмемо болт, який кріпить обшивку до корпусу судна нижче ватерлінії. Головка його має доступ до кисню, саме тому може відновлювати оксидний шар, в той час як стрижень болта знаходиться в середовищі хлоридів і кислот. Без захисної плівки, він піддається корозії як звичайна сталь і утворює з капелюшком гальванічну пару. Кріплення виготовленне зі сталі А2, встановлюється вище ватерлінії, там де є доступ кисню і немає постійного контакту з водою, проявляє себе нормально.

     Для того щоб підвищити корозійну стійкість в агресивних рідинах в сталь А2 додають молібден, після чого позначають А4 (316). Кріпильні елементи з такої сталі можуть довго працювати в морській і хлористої середовищі і в парах оцтової кислоти.

Сталь і оцинковка.

     На борту судна не може бути кріплення з не оцинкована низьковуглецевої сталі. Відмінну опірність корозії забезпечує покриття з цинку. Для максимального довгого терміну служби в морському середовищі, захисний шар повинен бути не менше 10 мкм. Подібний результат досягається гарячої оцинковкой лудіння.

Мідь.

     При будівництві човнів використовуються корабельні цвяхи з шайбами з міді, вони дуже стійкі до корозії, еластичні і легко монтуються, але багато фірм відмовилися від них з появою склопластикових корпусів. Також з продажу зникли нестандартні розміри, що використовувалися при ремонті обшивки.

Латунь і бронза.

     У кріплення з бронзи більше можливостей протистояти корозії в солоній воді або морський атмосфері, він може служити десятками років.
     Для стійкості в латунь додають свинець, олово, кремній та інші легованих елементи. Цей багатокомпонентний сплав використовується при виготовленні морського кріплення.