Гаряче цинкування

     Щорічно ціни на метал ростуть, внаслідок чого підвищується ціна і на сталеві кріплення. Необхідно продовжити термін експлуатації кріплення.

     Відмінний захист може забезпечити електрогальванічне цинкування. Цей метод являє собою нанесення цинкового покриття від 5 до 20 мікрон, цього вистачає для звичайних умов використання як всередині, так і зовні приміщень. Але що ж робити якщо болти, гайки і шайби необхідно використовувати в умовах підвищеної вологості або при впливі змінних температур і хімічних речовин? Або ж їх термін служби потрібно продовжити? Саме для цих цілей проводиться гарячеоцинковане кріплення. На сьогоднішній день більша частина підприємств випускає металовироби володіють технологією гарячого цинкування і мають в своєму арсеналі відповідне обладнання. Не обов'язково потрібно відразу купувати кріплення з покриттям. З технологічних причин або щоб заощадити, можна купити на заводі металовиробів чорне кріплення, а для покриття його можна віддати до спеціалізованого цеху гарячого цинкування.

Технологія

     Процес нанесення гарячого цинкування це занурення вироби в ванну з розплавленим цинком, після чого він проходить процес сушіння. З'єднання цинку і сталі утворює реакціяю на поверхні виробу зі сталі у вигляді захисної плівки, завдяки якій запобігається корозія. Після гарячого цинкування виріб може служити більше 150 років. На даний момент ці операції по максимуму автоматизованні, сам процес проводиться відповідно до стандартів. Тільки дотримуючись технологічні операції можна отримати якісне покриття. Захисне покриття так само можна наносити на різного виду вироби з металу, такі як кріплення, дріт, металоконструкції, труби.

     Необхідно виконувати певні етапи при нанесенні покриття «гарячий цинк»:

- підготовка поверхні кріплення

- оцинкування

- перевірка якості покриття

     З декількох етапів складається процес підготовки поверхні до гарячого цинкування - зачистка поверхні пескоструем, лужна обробка, травлення кислотою, флюсування. Чи не дотримуючись правил підготовки поверхні сталевого кріплення до оцинкування, можна отримати неякісний цинкове покриття. Сталева поверхню в процесі підготовки очищається від бруду, окалини, іржі, масел, жири, сторонні налипання. Ті місця, де залишилися вищевказані елементи, цинком не покриються, їх помітити після вилучення з ванною, можна буде не докладаючи особливих зусиль. Одним з найважливіших процесів перед нанесенням покриття, є саме очищення і підготовка поверхні, в подальшому це продовжить термін використання виробу.

     У ванній з розплавленим цинком проходить реакція металів в результаті чого утворюється покриття, це і є оцинкування. Потрібна температура у ванній це 454 градуси С (850 F), що регламентовано американська ASTM. Досить тривалий термін вироби знаходяться в ванній, приблизно від 3 до 10 хвилин, дотримуючись інструкції виробника обладнання. Підвішуючи кріплення над ванною, виконуючи центрифугування або вдаючись до вібрації виріб, очищають від залишків цинку. На поверхні виробів хімічні процеси проходять при температурі 450-460 градусів С. Занурюючи у ванну або за допомогою повітря виріб охолоджують.

     Якість оцинкування визначають наступні критерії - зовнішній вигляд, товщина покриття, однорідність, міцність прилипання. Перевірку роблять неозброєним поглядом, за допомогою простого фізичного і хімічного  тестів. Технічне завдання повинна відповідати товщині покриття і визначати точне дотримання технологічного процесу. З усіх способів цинкування, діапазон товщини більш широкий від 40мкм до 200 мкм.

Переваги та недоліки гарячого цинкування кріплення

     Переваги захисту кріплення зі сталі за технологією «гаряче цинкування»:

- стійкість до корозії гарячеоцінкованого кріплення більш ніж в 5 разів краще електрогальванічних

- самовіднолення- перенесення атомів цинку на незахищені ділянки

- стійкість до відколів цинкового покриття

     До недоліків можна віднести:

- кріплення для цинкування повинне бути з спеціально висадженим  різьбленням, з огляду на товщину самого покриття

- невелике кріплення не підлягає обробці (діаметри до М8)

- непривабливий зовнішній вигляд-сірий матовий

     Термін служби такого виду кріплення, такий як і у нержавіючого як мінімум 50 років. Асоціація з Америки з цинкування стверджує що:

- в умовах промислового виробництва це 65 років

- в звичайних, заміських умовах - 120 років!

Отримати консультацію та купити такелаж Ви можете, зателефонувавши до нас за телефонами (048) 736-04-94, (048) 736-04-84. Також в нашому інтернет-магазині www.load-tech.com.ua Ви знайдете широкий асортимент товарів з доставкою по Україні.