Автовласник повинен укомплектувати свій транспортний засіб мінімальним набором, в якому повинні бути інструменти, аптечка, компресор, запаска і буксирувальний трос, який варто вибирати з особливою ретельністю. Нерідко, сподіваючись на те, що неприємності в дорозі їх пройдуть, водії беруть замість буксирувального троса якусь міцну мотузку або щось подібне. Звичайно, такі пристрої не розраховані на серйозні навантаження, а потім вони рвуться і лопаються, просто їх не витримуючи. Саме тому настільки важливо замислитись про те, який трос вибрати для буксирування.

Які характеристики слід врахувати, вибираючи трос для буксирування транспортного засобу

Насамперед слід враховувати довжину, оптимальною є 4-5 м. Коротший трос може призвести до ДТП, занадто довгий буде недостатньо зручним і безпечним, особливо коли йдеться про буксирування в темний час доби. Матеріал, з якого виготовлений хороший буксирувальний трос, також має значення. Троси бувають металевими чи текстильними. Металевий є канат, що складається з переплетених сталевих дротів і відрізняється підвищеною міцністю і надійністю.

Недоліком такого виробу є відсутність еластичності, через що на буксирувальну точку кріплення при різких ривках транспортного засобу надається додаткове навантаження. При розриві сталевий трос може зашкодити авто. За своїми характеристиками текстильні вироби не поступаються металевим аналогам, вони бувають канатними та стрічковими, виготовляються з капронової мотузки або поліестерової стрічки. Оптимальним рішенням є стрічковий трос, місця він займає небагато, пофарбований у яскравий колір, тому дуже помітний на дорозі. Максимальне робоче навантаження - ще один параметр, який слід врахувати обов'язково тим, хто замислюється про те, як вибрати трос. Він повинен бути здатний витримувати постійне та динамічне навантаження. Перша дорівнює масі авто, друга виникає при різких ривках і підйомі в гору. Враховуючи подібні умови, трос повинен витримати масу, що перевищує вагу машини у півтора рази та більше.

Вибираємо кріплення правильно

Особливості кріплення троса – ще один момент, який варто взяти до уваги. Кріплення буває:

  • петлями;
  • гаками;
  • карабіни.

Оптимальним рішенням у цьому випадку є гаки – вони підходять для легкових авто, зручно кріпляться та не зіскакують завдяки спеціальним фіксаторам. Петльове кріплення більше підійде для позашляховиків, якщо автовласник використовує якісні скоби, то процес з'єднання і транспортування буде комфортним.