Лебідка - універсальне пристосування, яке стане в нагоді при піднятті різного роду вантажів і техніки. Вона незамінна для автомобіля, переміщення важких речей, при будівництві будинку. Розберемо типи цих пристроїв докладніше та допоможемо визначитися, як вибрати лебідку залежно від завдання.

Ручна лебідка

Ручна лебідка може належати до однієї з двох категорій: важільних або барабанних. У них проста конструкція. Переміщення вантажу відбувається завдяки механічній силі. За допомогою ручної лебідки зручно викорчовувати старі пні, піднімати невеликі вантажі.

Важільні

Важільна лебідка складається з металевої рами, всередині якої розміщений механізм із храповиком. При русі важеля в один бік собачки захоплюють шестерні і провертають барабан. Важільна лебідка компактна, легко встановлюється навіть у місцях з обмеженим простором. Не потребує спеціальних умов встановлення. Мобільність є основною перевагою конструкції.

Барабанні

Принцип роботи лебідки з барабаном використовує схему колодязної брами. Обертається ручка, на барабан намотується трос. Ці лебідки не дозволяють докласти такого потужного зусилля, як важільні. Але вони корисні у місцях, які потребують стаціонарної установки. Механізм дозволяє розвинути велику швидкість. Також на барабан можна намотати трос до 100 метрів завдовжки. Барабанні лебідки можуть бути:

  • Шестерні. Це найпростіші компактні конструкції;
  • Черв'якові. Вони мають редуктор, тому добре фіксують вантаж. Надійність цих пристроїв нижча, ніж у шестерних механізмів. Також сам пристрій більший і боїться бруду.

Більшість людей вибирає ручні ручні лебідки, але тільки якщо ситуація вимагає оперативних дій. При частому переміщенні невеликих вантажів, коли потрібне стаціонарне застосування, використовується барабанна лебідка.

Електрична лебідка

Електричне вантажопідйомне обладнання застосовується у сферах, де потрібно працювати із важкими об'єктами. Особливість електролебідок у можливості проводити комплексні роботи. Принцип полягає у передачі зусилля електроприводу у тягу. Редуктор задає напрямок зусилля. Є два види електролебідок: стаціонарні та пересувні. Останні компактніші. Деякі моделі працюють від акумулятора, але основна частина моделей відноситься до пристроїв, що працюють від змінного струму.

Переваги ручної лебідки перед електричною

Щоб привести в дію ручну лебідку, достатньо однієї або двох осіб. Управління виконується за допомогою ручки або важеля. Достатньо натискати важіль. Вони призначені для середнього навантаження до 2 тонн. Якщо поблизу немає джерела енергії, то ручний механізм єдине рішення.

Визначення розміру лебідки

Щоб зробити вибір, потрібно знати максимальну продуктивність чи навантаження, яке механізм здатний витримати. Тягова здатність повинна бути вдвічі вищою за навантаження, яке планується буксирувати. Вказується потужність лебідки у кілограмах чи фунтах.

Висновки щодо вибору лебідок

Орієнтуватися слід на загальні параметри. Це стосується таких параметрів:

  • Вантажопідйомність. Цей параметр повинен відповідати задачі, що виконується. Інакше зрушити вантаж із місця не вдасться;
  • Частота використання. Це визначає, який привод варто вибирати. Для господарського використання варто купувати барабанну ручну лебідку. В інших випадках найкраще вибирати електричну лебідку;
  • Розмір. Це безпосередньо пов'язане з потужністю обладнання;
  • Тип робочого елемента. Тросу варто віддавати перевагу, якщо маса не відіграє ролі. Це актуально для стаціонарних конструкцій. Для переносних мобільних лебідок краще підійде строп-стрічка;
  • Швидкість роботи. Це не тільки швидкість руху приводу, а й коефіцієнт редукції (передаточне число). Існують моделі, в яких можливе регулювання швидкості. Нерідко висока швидкість роботи лебідки грає ключову роль.

У нашому інтернет-магазині представлений широкий вибір надійних лебідок. Ви зможете легко зробити вибір, залежно від необхідних характеристик обладнання.